پیش بارگذار اجومال

مشاوره انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته

تجربه ای متفاوت با برترین کادر مشاوره حضوری و خدمات هفتگی، تحلیل وضعیت روانشناختی در کنار وضعیت تحصیلی فضایی متفاوت را در راستای دوری از هرگونه واسطه و پشتیبان در اختیار شما قرار میدهد و این امکان را برای شما فراهم میکند تا در فضایی دوستانه با مشاوران خود دوست باشید! حال خوب در کنار نتیجه ای خوب....

شروع به کسب موفقیت کنید

با لاپلاس به اهداف خود برسید

مشاوره انتخاب رشته در لاپلاس

صفر تا صد مشاوره انتخاب رشته برای کنکور

وقتی صحبت از کنکور به میان می‌آید، همه ما به چند سال زحمت و تلاش فکر می‌کنیم که قرار است در یک جلسه چهار ساعته به نمایش بگذاریم و سال‌های آینده را در همان چند ساعت، نقاشی کنیم. حال این که چه منظره‌ای را با علم و دانشتان طراحی می‌کنید، به نحوه آماده‌سازی برای این واقعه بزرگ بستگی دارد. با این حال همه چیز هم فقط به جلسه کنکور محدود نمی‌شود. پس از گذراندن سختی‌های این جلسه، هنوز یک شانس دیگر برای کسب بهترین نتیجه با توجه به رتبه‌ای که کسب می‌کنید وجود دارد و آن هم چیزی جز انتخاب رشته کنکور نیست. از آن جا که می‌دانیم اغلب دانش آموزان تنها تا جلسه کنکور را در ذهن ترسیم کرده و ذهنیتی درباره وقایع پس از آن ندارند، تصمیم گرفتیم تا شما دانش آموزان کوشا و فعال لاپلاس را به یک سفر مهیج کوتاه اما کاربردی ببریم تا با مشاوره انتخاب رشته کنکور در اصفهان و چند و چون آن آشنا شوید. همین حالا سوار ماشین اختصاصی لاپلاس شوید تا بدون درنگ، به ایستگاه اول برسیم.

انتخاب رشته کنکور چگونه انجام می‌شود و چه تأثیری بر نتیجه خواهد داشت؟

نخستین ایستگاه این صفر به شرح چگ.نگی انتخاب رشته اختصاص دارد. باید بدانید که انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از چالشی‌ترین قسمت‌های پروسه کنکور است که اتفاقاً یکی از مهم‎‌ترین بخش‌های آن نیز هست. در واقع به همین خاطر است که می‌گوییم کنکور سراسری با آزمون به پایان نمی‌سد و هنوز یک مرحله مهم و اثرگذار باقی می‌ماند. زمانی که نتایج اولیه کنکور سراسری اعلام می‌شوند، می‌توانید اطلاعات مختلفی را در کارنامه‌تان مشاهده کنید. از رتبه کشوری و رتبه در سهمیه گرفته تا تراز هر زیر گروه و موارد این چنینی. حال به نظر شما از این اطلاعات به چه منظور استفاده خواهد شد؟

حقیقت این است که تحلیل درست کارنامه به شما در انتخاب رشته کمک می‌کند. به طور کلی 150 انتخاب برای هر دانش آموز وجود دارد که باید آن‌ها را به ترتیب اولویت از 1 تا 150 پر کند. هررشته در هر دانشگاه یک کد رشته محل دارد که باید وارد لیست شود. این کدها مشخص می‌کنند که شما چه انتخاب‌هایی داشته‌اید. پس از آن طبق سیستمی که وجود دارد، اولین اولویت از لیست که امکان قبولی شما وجود داشته باشد، به نامتان ثبت شده و در کارنامه ثانویه، به عنوان رشته و دانشگاهی که در آن قبول شده‌اید، نمایش داده می‌شود.

دوره‌های روزانه، شبانه و دوره‌های شهریه پرداز مثل پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در دفترچه‌ای که برای انتخاب رشته ارائه می‌شود، مشخص شده‌اند. متقاضیان ثبت نام دانشگاه آزاد اگر درخواست رشته‌هایی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی را داشته باشند نیز باید در وبسایت سنجش کد رشته محل‌های مورد نظر را وارد کنند. سایر رشته‌ها باید همزمان با شروع انتخاب رشته دانشگاه آزاد، در وبسایت دانشگاه آزاد درخواستشان را ثبت کنند. البته انتخاب رشته جزئیات بسیار زیادی دارد که در این سفر کوتاه لاپلاس، شرح کامل آن‌ها امکان‌پذیر نیست. حتماً در اردوهای طولانی‌تر شما را با جزئیات آن آشنا می‌کنیم.

تأثیر انتخاب رشته بر احتمال قبولی

همین طور که به چشم‌های شما دانش‌آموزان سخت کوش لاپلاسی نگاه می‌کنم، موجی از سوال‌ها به ساحل چشمانتان هجوم می‌آورند که از بین آن‌ها، یک سوال از بقیه پررنگ‌تر است! بگذارید تا جواب این سوال را نیز بررسی کنیم.

اگر فکر می‌کنید نتیجه انتخاب رشته صد در صد از پیش مشخص است و با توجه به رتبه می‌توان آن را پیش‌بینی کرد، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. نتایج کنکور عموماً به سه دسته تقسیم می‌شوند:  دسته اول رتبه‌های بسیار خوبی دارند که می‌تواند هر رشته‌ای را انتخاب کرده و با احتمال 100 درصد پذیرفته شوند. دسته بعدی آن‌هایی هستند که نتیجه مطلوبی نداشته‌اند و احتمال قبولی آن‌ها بسیار کم است. دسته بعدی که انتخاب رشته مهم‌ترین تأثیر را بر نتیجه آن‎ها دارد، دسته‌ای هستند که حتماً در برخی از رشته‌ها پذیرفته می‌شوند؛ اما با یک انتخاب رشته حرفه‌ای می‌توان بهترین نتیجه را باتوجه به رتبه رقم زد.

در حقیقت وظیفه مشاوره انتخاب رشته کنکور نیز همین است. مشاور علاوه بر این که راهنمایی‌هایی در جهت پیدا کردن رشته مورد علاقه‌تان خواهد داشت، به شما در کسب بهترین نتیجه با توجه به رتبه کمک می‌کند. همه این‌ها با توجه به تحلیل درست کارنامه کنکور، اطلاع از وضعیت کلی جامعه داوطلبان، بررسی ظرفیت پذیرش هر دانشگاه و مواردی از این دست انجام می‌شود. بهتر است تا دیر نشده سری به ایستگاه بعد بزنیم. به نظر می‎‌رسد که هنوز، کوهی از سوال‌های مهم پیش رویمان قرار دارد.

پیامدهای عدم بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته کنکور چیست؟

یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که در این ایستگاه به آن پاسخ می‌دهیم این است که حالا اگر به هر دلیلی از مشاوره انتخاب رشته کنکور استفاده نکنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ عرضم به حضور شما که در دنیای کنکور هیچ چیز صددرصدی نیست. به عبارتی نمی‌توان گفت که اگر از مشاوره انتخاب رشته کمک نگیرید، قطعاً شکست می‌خورید. تنها نکته‌ای که به قطع می‌توان راجع به آن نظر داد این است که انتخاب رشته توسط یک فرد حرفه‌ای، احتمال قبولی شما در رشته‌های بهتر را چندین و چند درصد بالا می‌برد. در واقع مشاوره انتخاب رشته به شما کمک می‌کند که  با توجه به رتبه‌تان، در بهترین و ایده‌آل‌ترین رشته پذیرفته شوید. توجه داشته باشید که مشاوره انتخاب رشته هرگز برای شما معجزه نمی‌کند! بهتر است واقع بین باشید و انتظاراتتان را طبق رتبه ای که کسب خواهید کرد، تنظیم کنید.

مشاوره انتخاب رشته |گروه آموزشی لاپلاس مشاوره انتخاب رشته در اصفهان

کلام آخر

هر بار پیش از آن که انتظارش را داشته باشیم به ایستگاه آخر می‌رسیم و این بار هم یک دنیا مطالب مهم در گنچینه لاپلاس داریم که باید در سفرهای آتی با شما در میان بگذاریم. مشاوره انتخاب رشته یکی از موضوعات مهم در حیطه کنکور است که این بار به چند نکته اصلی درباره آن پرداختیم. حتماً منتظر سفرهای مهیج بعدی باشید؛ چرا که به زودی با توضیحات تکمیلی درباره این موضوع مهم برمی‌گردیم. در این سال‌های مهم و سرنوشت ساز کنکور، با نهایت توان تلاش کنید و بدانید که آینده توسط دستان هنرمند شما طراحی می‌شود؛ آن را چیزی شبیه به بهشت نقاشی کنید!

برای موفقیت در کنکور

با ما تماس بگیرید!