پیش بارگذار اجومال

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

چطور برنامه ریزی کنم؟ چه قدر درس بخوانم؟ اول ریاضی بخوانم یا فیزیک؟ چطور برای کنکور اماده بشم؟ جواب این سوالات پیش ماست!

3 سال فرصت تحصیلی خوبی برای آمادگی کنکور است که می توان با برنامه ریزی و مشورت افراد حرفه ای مسیر راحت تری برای آماده شدن کنکور طی کرد. مشاوران لاپلاس در زمان تحصیل در کنار شما هستند تا شما هم به یکی از رتبه های برتر لاپلاس تبدیل شوید!

شروع به کسب موفقیت کنید

با لاپلاس به اهداف خود برسید

مشاوره تحصیلی در لاپلاس

مشاوره تحصیلی و چند و چون آن در سال‌های تحصیل

یکی از کارهای مهمی که در زندگی به پیشرفت و حرکت روبه‌جلوی شما کمک می‎‌کند، خواندن زندگی‌نامه افرادی است که این مسیر را پیش از شما رفته و با ترفندهای خاص خودشان، مشکلات و مصائب را پشت سر گذاشته‌اند. چرا راه دور برویم؛ همین رتبه برترهای موسسه خودمان را در نظر بگیرید. همه آن‌ها مسیر سختی را در جاده سخت و طولانی کنکور پشت سر گذاشته‌اند؛ اما نقطه عطفی در زندگی همه آن‌ها وجود داشته که مسیر را برایشان هموار ساخته است. ما که زندگی تحصیلی همه آن‌ها را از بریم، به شما می‌گوییم که چند ویژگی بارز در شخصیت تک‌تک آن‌ها وجود دارد. از سخت‌کوشی و ایمان به خود گرفته تا پایبند بودن به برنامه‌ریزی؛ همه این‌ها ویژگی‌هایی هستند که شخصیت شما را شبیه به افراد موفق می‌کنند و عبور از موانع را تسهیل می‌سازند. اگر به عنوان فردی که برای آینده خود اهمیت قائل است، به دنبال مسیر موفقیت می‌گردید، سریع و بدون فوت وقت سوار ماشین اختصاصی لاپلاس شوید که نقشه راه در دست ماست. کافی است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به رازهای مهمی از مسیر پیش رویتان پی ببرید.

مشاور تحصیلی چه کسی است و چه نقشی در مسیر تحصیل ما دارد؟

در نخستین ایستگاه موظفیم شما را با مشاور تحصیلی و وظایف او آشنا کنیم. اگر به روزهای خیلی خیلی دور در تاریخ نگاه کنید، می‌بینید که بسیاری از اکتشافات در حوزه‌های مختلف، با آزمون و خطا انجام شده‌اند و مبرهن است که نتایج شگفت‌انگیزی هم داشته‌اند. با این حال به مرور زمان افراد آموختند که بشریت نیاز ندارد تا از یک سوراخ چندین و چند بار گزیده شود؛ بلکه می‌توانند به جای این کار، در جاده برفی زندگی پا بر جای پای افرادی بگذارند که مسیر درست را پیش گرفته  و به مقصد مطلوبی رسیده‌اند. همین چند جمله می‌توانند به خوبی بیان‌گر وظایف مشاور تحصیلی باشند. اگر به زندگی‌نامه همان‌هایی که در ابتدای مسیر صحبتشان را کردیم هم سری بزنید، می‌بینید که داشتن یک چراغ راه جزو ضروریات است!

مشاور تحصیلی کسی است که مسیر شما را قبلاً تا انتها طی کرده و نتیجه مطلوبی هم گرفته است. بسیاری از افراد در حالی ادعای تبحر در مشاوره تحصیلی را دارند که خودشان نتوانسته‌اند به نتیجه دلخواهشان دست پیدا کنند. شما بگویید؛ به نظر شما می‌توان به مهارت این افراد اطمینان داشت؟ قطعاً نه!

مشاور تحصیلی ضمن یاد دادن تکنیک‌های درست مطالعاتی و روش صحیح درس خواندن، نظارت دائمی بر فعالیت تحصیلی‌تان داشته وبا برنامه‌ریزی دقیق، شما را در مسیر درست هدایت می‌کند. هر جا که احساس کنید خستگی بر شما چیره شده و توان ادامه دادن مسیر را ندارید، مشاور تحصیلی موظف است شما را با تکنیک‌های روانشناسی شارژ کرده و مجدداً به میادین بازگرداند. توجه داشته باشید که عموماً مشاوره تحصیلی از آموزش جدا است و مشاور وظیفه یاد دادن مباحث درسی به شما را ندارد. به نظر می‌رسد توقف بیش از این جایز نیست و باید به سراغ ایستگاه بعدی برویم.

پیامدهای نداشتن مشاور تحصیلی

اگر از آن دست دانش‌آموزان لجبازی باشید که از قضا خیلی هم به خودتان اطمینان دارید، احتمالاً با یک نگاه و لبخند کج به ما و ماشین اختصاصی لاپلاس خیره شده‌اید و بر این باورید که به تنهایی می‌توانید مسیر تحصیل را تا انتها پیش ببرید. حقیقت این است که پیش بردن مسیر تنها در صورتی قابل قبول است که به نتیجه مطلوب منجر شود. احتمال موفقیت هم در حالتی که به مسیر آگاه نباشید، خیلی خیلی کم است.

در دوران تحصیل و به خصوص سال‌های منتهی به کنکور، شما فرصت این را ندارید که برنامه درسی مناسب را با آزمون و خطا پیدا کنید و هر وقت خسته و درمانده بودید، به خودتان استراحت بدهید تا شرایط روحی‌تان به حالت مساعد برگردد. شما نمی‌توانید ادعا کنید که بدون نظارت فردی قانونمند و منظبت از برنامه درسی خارج نمی‌شوید. همه این موارد استفاده از مشاوره تحصیلی برای رسیدن به نتیجه دلخواه را ایجاب می‌کنند.

آیا مشاوره تحصیلی تنها مختص دوران کنکور است؟

بیایید حین رسیدن به ایستگاه بعد، به یکی از پرسش‌های متداول و تفکرات غلط دانش‌آموزان پاسخ دهیم. بسیاری از دانش‌آموزان این طور فکر می‌کنند که مشاوره تحصیلی تنها مخصوص دوران کنکور است. اگر چه در این دوران داشتن مشاور تحصیلی نه یک پیشنهاد و نقطه قووت، بلکه یک ضرورت است، اما اغلب رتبه‌های برتر مشاوره تحصیلی را از چندین سال قبل از کنکور آغار کرده‌اند. برای آن که بتوانید بهترین عملکرد را در سال کنکور از خودتان نشان دهید، باید به شیوه درست درس‌خواندن عادت کرده باشید. به همین خاطر است که بهره‌مندی از مشاوره تحصیلی در سال‌های پیش از کنکور می‌تواند احتمال موفقیت شما را تا حد خیلی خیلی زیادی افزایش دهد. اگر ساکن اصفهان هستید، بهترین تیم مشاوره تحصیلی در اصفهان به راحتی در دسترس شماست. به نظر می‌رسد به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شویم.

ویژگی‌های یک مشاور تحصیلی حرفه‌ای

این جا ایستگاه ماقبل آخر است؛ جایی که باید با ویژگی‌های یک مشاور تحصیلی حرفه‌ای و کاردرست آشنا شوید. شما دوست دارید مشاور تحصیلی‌تان چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ اگر چه ممکن است همیشه هم باب میل شما نباشد، اما در ادامه  مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور تحصیلی خوب را نام برده‌ایم:

  • یک مشاور تحصیلی حرفه‌ای باید به خوبی از شرح وظایف خود آگاه بوده و در انجام آن‌ها کوتاهی نکند.
  • او باید توانایی بالایی در برقراری ارتباط با دانش‌آموز و خانواده او داشته باشد. ارتباط مؤثر اولین قدم برای هم‌مسیر شدن مشاور و دانش‌آموز است.
  • مهارت خوب گوش دادن از جمله مواردی است که مشاور را به فردی محبوب برای دانش‌آموز تبدیل می‌کند. تعامل میان دانش‌آموز با مشاور به هیچ عنوان نباید فراموش شود.
  • توجه به نیازهای دانش‌آموز متأسفانه برای بسیاری از مشاورین بی‌معنی است. این در حالی است که مشاور باید به نیازهای دانش‌آموز توجه داشته باشید و تا حد امکان آن‌ها را در برنامه درسی بگنجاند؛ به نحوی که احساس نفرت از درس شکل نگیرد.
  • مشاور تحصیلی در صورتی شما را به نتیجه مطلوب می‌رساند که قاطعیت را در کنار صمیمیت، ضمیمه کار کند. هر یک از این دو کفه ترازو که سنگین‌تر شوند، مشکلاتی در روند کار پیش می‌آید که به ضرر دانش‌آموز تمام خواهد شد.

مشاوره تحصیلی در اصفهان | گروه آموزشی لاپلاس

این‌ها مواردی هستند که در بهترین مشاوران تحصیلی دیده می‌شوند. بهترین مرکز مشاوره تحصیلی در اصفهان نیز تمام مشاوران خود را با این معیارها می‌سنجد.

نتیجه‌گیری

به ایستگاه پایانی رسیدیم؛ جایی که از ماشین اختصاصی لاپلاس پیاده می‌شوید تا در سفری دیگر، مجدداً به ما بپیوندید. امیدواریم از اطلاعاتی که درباره مشاوره تحصیلی به شما داده شد، استفاده کافی را برده باشید. از همراهی شما خیلی خیلی سپاس‌گزاریم و بهترین‌ها را برای شما فرزند ایران می‌خواهیم.

برای موفقیت در کنکور

با ما تماس بگیرید!